Probíhající projekty

Zvýšení kvality výuky v MŠ Podzámčí

Naše mateřská škola je zapojena do projektu týkajícího se zvýšení kvality výuky předškolního vzdělávání včetně usnadnění přechodu dětí na základní školy.

Plakátek

Fakultní MŠ

Pro období 1. 12. 2016 - 30. 11. 2021 se stala naše MŠ tzv. Fakultní MŠ.

V rámci spolupráce s Pedagogickou fakultou Univerzity Hradec Králové u nás budou probíhat

pedagogické praxe studentů PdF.

Mezi námi - Kouzelné setkávání s babičkami a dědečky

Ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Mezi námi a domovem pro seniory Senecura, jsme v roce 2020 vstoupili do projektu "Kouzelné setkávání s babičkami a dědečky". Tento projekt má za cíl propojit zdánlivě odlišné světy, které mají ale mnoho společného. Právě děti a starší lidé žijí přítomností a jsou vděčni za jakoukoli pozornost či aktivitu. V rámci pravidelných měsíčních návštěv se budou setkávat babičky a dědečkové s našimi nejstaršími dětmi a budou tak moci získávat společné zážitky.

Svatojánský krmelec

Ve spolupráci s rodinou Vysokých (žlutá třída), která nechala nainstalovat nový krmelec pod les naproti školce, mohou děti z naší MŠ nosit zvířátkům nejrůznější dobroty.

Jednotlivé třídy se v návštěvách střídají jednou za měsíc, aby zkontrolovaly zásoby ve "Svatojánském krmelci".

Naděje pro Elišku

Ve školním roce 2017/2018 jsme se zapojili do projektu "Naděje pro Elišku". Jedná se o projekt, kdy se sběrem

PET víček snažíme podpořit Elišku, která bojuje s nevyléčitelnou nemocí - Rettovým syndromem.

Více informací o Elišce naleznete zde:

Naděje pro Elišku

Letáček