Budova a okolí MŠ

Naše mateřská škola se nachází v okrajové části Hradce Králové v lokalitě nových bytových domů. Nízkopodlažní moderní budovu, která byla zkolaudována v roce 2013, navštěvují děti předškolního věku ve čtyřech heterogenních třídách. Součástí MŠ je i poměrně rozlehlá zahrada s dostatečným množstvím herních prvků.


   

Budova MŠ je rozdělena na levé a pravé křídlo, která jsou propojena vstupní a multifunkční halou, využívanou k pohybovým aktivitám, rozšířeným činnostem našeho ŠVP a společným akcím MŠ a rodičů. V každém křídle jsou umístěny dvě třídy. Součástí třídy je umývárna, šatna dětí a venkovní terasa. Třídy jsou prostorné a dostatečně světlé. Díky správnému a účelnému rozmístění nábytku vznikly v jednotlivých třídách funkční koutky pro děti. V levém křídle se navíc nachází technické a hospodářské zázemí jako je výdejna stravy, ředitelna, kancelář a sborovna.

Naše mateřská škola bezprostředně sousedí s krásnou a klidnou přírodní lokalitou. Při pravidelných procházkách mohou děti s učitelkami navštívit řeku Labe, novohradské lesy, rozhlednu Rozárku s překrásným výhledem na celý Hradec Králové. V blízkosti MŠ se nachází i hvězdárna se známou Galaktickou a Planetární stezkou, která se i pro nás stane cestou za poznáním. Rozlehlá školní zahrada se spoustou herních prvků pro děti je ideálním místem dětských her, radosti a zážitků.                                  

O nás

V naší mateřské škole děti pomalými krůčky poznávají a objevují nejen vše, co je obklopuje, ale také zjišťují, že být mezi kamarády je prima. Respektujeme potřeby a přání každého dítěte a vytváříme dostatečně podnětné prostředí pro celkový rozvoj jeho osobnosti. Přejeme si, aby roky strávené s námi, byly pro děti i rodiče hezkou vzpomínkou.

KONTAKTY

Adresa MŠ:

Svatojánská 680/15

Hradec Králové

PSČ 500 11

Tel.: 495 261 036

E-mail: mspodzamci@mspodzamci.cz

ID datové schránky: 2m4yqt4

IČO: 71295054

 

Jídelna MŠ Sluníčko:

Tel.: 725 796 378; 495 274 596

 

PROVOZ MATEŘSKÉ ŠKOLY

Pondělí - pátek

6:15 - 16:45 hodin

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. další informace