Již proběhlé projekty

Mezi námi - Kouzelné setkávání s babičkami a dědečky

Ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Mezi námi a domovem pro seniory Senecura, jsme v roce 2020 vstoupili do projektu "Kouzelné setkávání s babičkami a dědečky". Tento projekt má za cíl propojit zdánlivě odlišné světy, které mají ale mnoho společného. Právě děti a starší lidé žijí přítomností a jsou vděčni za jakoukoli pozornost či aktivitu. V rámci pravidelných měsíčních návštěv se budou setkávat babičky a dědečkové s našimi nejstaršími dětmi a budou tak moci získávat společné zážitky.

 

Naděje pro Elišku

Ve školním roce 2017/2018 jsme se zapojili do projektu "Naděje pro Elišku". Jednalo se o projekt, kdy jsme se sběrem

PET víček snažili podpořit Elišku, která bojuje s nevyléčitelnou nemocí - Rettovým syndromem.

O ukončení této sbírky si můžete přečíst zde

Další informace o Elišce naleznete zde:

Naděje pro Elišku 

Letáček 

 

 

 

 

Podpora vzájemného učení pedagogů

Od ledna 2019 se naše MŠ zapojila do projektu "Podpora vzájemného učení pedagogů".               

Cílem projektu je sdílení zkušeností, výměna příkladů dobré praxe, obohacení pedagogů v rámci čtenářské

pregramotnosti a vzájemné čerpání inspirace pedagogů. 

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

 

Plakát

 

Cepík - zdravý životní styl předškolních dětí

Ve školním roce 2015/2016 se naše mateřská škola zapojila do projektu Cepík - zdravý životní styl předškolních dětí. 

Projekt Cepík realizuje nezisková organizace Centrum podpory zdraví, o. s.. Ta v současnosti působí v Ústeckém, Pardubickém, a také Královéhradeckém kraji. Jedná se o autorský projekt, jehož tvůrcem je Ing. Lenka Plzáková.

Projekt Cepík je zaměřen na zdravý životní styl předškolních dětí v mateřských školách. Jedná se o projekt primární prevence se zaměřením na předcházení obezity v dětském věku a s tím spojených zdravotních komplikací. Projekt se zaměřuje na tři oblasti: zdravá výživa, pitný režim, pohybové aktivity.

S dětmi je pracováno formou seriálových divadelních představení a pohybových aktivit s loutkou Cepíkem. V průběhu celého projektu jsou navíc pro děti připraveny pomůcky a materiály opět s tématikou zdravého životního stylu.

Hlavním cílem projektu je primární prevence se zaměřením na předcházení dětské obezity a s tím souvisejících následných nemocí v dětském věku. Děti ve věku 3 - 7 let jsou nenásilnou formou seznámeny se základy zdravého životního stylu, a zároveň jsou u nich založeny správné postoje v oblasti stravování a pohybu.

 

Polámal se mraveneček

Na podzim školního roku 2014/2015 se naše mateřská škola zapojila do projektu "Polámal se mraveneček", organizovaného Českým červeným křížem.

Pravidla stanovila, že každá přihlášená mateřská škola nahraje krátké libovolné představení (hudební, divadelní, recitační, taneční...) a pošle jej ke zhlédnutí odborné porotě, která vybere nejpovedenější kousky. Mateřská škola, jejíž video se bude porotě nejvíce líbit, bude moci své představení dále prezentovat.

V rámci tanečního kroužku "Pojďme děti dokola", kdy byly přizvány ještě další tanečně nadané děti ze všech tříd, jsme společně secvičili krátkou stejnojmennou choreografii.

O nás

V naší mateřské škole děti pomalými krůčky poznávají a objevují nejen vše, co je obklopuje, ale také zjišťují, že být mezi kamarády je prima. Respektujeme potřeby a přání každého dítěte a vytváříme dostatečně podnětné prostředí pro celkový rozvoj jeho osobnosti. Přejeme si, aby roky strávené s námi, byly pro děti i rodiče hezkou vzpomínkou.

KONTAKTY

Adresa MŠ:

Svatojánská 680/15

Hradec Králové

PSČ 500 11

Tel.: 495 261 036

E-mail: mspodzamci@mspodzamci.cz

ID datové schránky: 2m4yqt4

IČO: 71295054

 

Jídelna MŠ Sluníčko:

Tel.: 725 796 378; 495 274 596

 

PROVOZ MATEŘSKÉ ŠKOLY

Pondělí - pátek

6:15 - 16:45 hodin

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. další informace